Üretim hayatına 1976 yılında başlayan Kayalar Kimya, son teknolojiyle donatılmış, en ileri otomasyon sistemine sahip üretim tesislerinde stabil ve güvenilir bir üretim ortamı sağlamaktadır.

60 bin tonluk üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük mobilya boya ve vernik üreticilerinden biri olan Kayalar Kimya, sektörünün dünya çapında en prestijli şirketlerini belirleyen Coatings World listesine 2019 yılında 79. sıradan girmiştir.

Kayalar Kimya, kuruluşundan çok kısa bir süre sonra geliştirdiği GENÇ markası ile ahşap koruma sistemleri alanında Türkiye’de lider, dünyada ise en çok tercih edilen markalardan biridir.

Profesyonel ve bireysel kullanıma yönelik, ileri teknoloji ile üretilen 3.000’i aşkın GENÇ ürünü her türlü ahşap yüzeyde kullanılabilmektedir. Mobilya sektörünün talep ve ihtiyaçlarını sürekli gözlemleyen GENÇ, ahşap koruma sistemlerinde Türkiye’nin ilk teknik destek, uygulama ve eğitim merkezini kurarak müşterilerinin taleplerine uygun hizmet çözümleri geliştirme becerisine de sahip olmuştur. Merkez ofisinde bulunan teknik destek ve uygulama departmanındaki, 24 uzman personeli ve son teknoloji ekipman yatırımı sayesinde müşterilerine, ihtiyaçlarına göre farklı uygulama parametreleri ve süreçlerine yönelik simülasyon olanağı sunmaktadır.

60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat performansı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından üst üste “İhracatın Yıldızı” ödülüne değer bulunan Kayalar Kimya, 2016 yılı Aralık ayından bu yana GENÇ markası ile Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamına alınmıştır.